W sobotę 26 maja, wyruszyliśmy ośmioosobową ekipą do Gdańskiej Bazyliki św. Mikołaja na nocne czuwanie, poprzedzające uroczystość Zesłania Ducha Świętego, współprowadzone przez naszych kolegów  z  Duszpasterstwa  Akademickiego o. Dominikanów. We wspólnym śpiewie, przeplatanym momentami ciszy, uwielbialiśmy Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, oczekując jednocześnie przyjścia Tego, którego Jezus nam obiecał, czyli Ducha Świętego :) Jak się zapewne domyślacie Duch Święty nie pozwolił nam długo na siebie czekać :)

Po zakończonym czuwaniu, nie zrażeni chłodem ani sennością, wraz pozostałymi ludźmi udaliśmy się w procesji ze świecami do Bazyliki Mariackiej, w której jak co roku o północy ks. bp. Ryszard Kasyna poprowadził uroczystą mszę świętą. Tłum ludzi z Trójmiasta  i okolic wypełniał całą Bazylikę. Brak miejsc siedzących zmotywował nas do przedostania się bliżej ołtarza.  Pomijając kilka kolumn zasłaniających nam ołtarz, można stwierdzić, że widzieliśmy prawie wszystko :)

Nie wiem co robiło większe wrażenie – poczucie niesamowitej więzi i jedności z tymi wszystkimi ludźmi czy tysiące głosów rozbrzmiewających w murach świątyni przy wspaniałej oprawie diakonii muzycznej wspólnoty Betlejem. Jedno jest pewne – wyjechaliśmy stamtąd nie tylko obdarowani darami Ducha Świętego, ale też ubogaceni Bogiem i sobą nawzajem :)

Co powiecie na powtórkę w przyszłym roku?