Studenckie wyczyny

Z relacji Michała Kłosińskiego SJ:

W dniach od 18 do 21 marca miałem zaszczyt prowadzenia rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół nr 7 w Gdyni na Witominie. Strona Duszpasterstwa Akademickiego nie służy wymianie informacji dotyczących działalności ewangelizacyjnej samych duszpasterzy, niemniej jednak istnieje ważna przesłanka, aby kilka słów napisać.

Otóż, rekolekcje byłyby niemożliwe do przeprowadzenia bez pomocy studentów z naszego DA. Aż dziewięć osób brało czynny udział w przygotowaniach i samych rekolekcjach. Dzięki talentom muzycznym w kościele słychać było największe religijne przeboje dla dzieci i młodzieży. Dzięki zmysłowi plastycznemu udało się zorganizować kilka ważnych elementów podczas samych rekolekcji. Dzięki zdolnościom teatralnym uczestnicy rekolekcji mieli okazję zobaczyć kilka udanych pantomim, które pomagały w zrozumieniu treści nauk. I wreszcie dzięki tak licznej ekipie mogliśmy pokusić się o wprowadzenie segmentów, których wykonanie byłoby niemożliwe dla jednego prowadzącego.

Jestem pełen podziwu dla zaangażowania Sterowiczów w to dzieło ewangelizacji młodych ludzi. Poniedziałkowy i wtorkowy plan rekolekcji zobowiązywał do obecności w kościele od 9.00 do 17.00 z dwugodzinną przerwą na obiad. Dwa dni bez wykładów i ćwiczeń – jak oni to znieśli? Niektórzy ze studentów jechali co prawda na pojedyncze zajęcia w ciągu rekolekcji, ale myślami pozostawali z całą resztą.

Dowodem uznania i docenienia wkładu studentów w rekolekcje były dzieci, które w ramach podziękowań ofiarowały obrazy przedstawiające Ostatnią Wieczerzę robione ręcznie z plasteliny. Sterowicze byli mile zaskoczeni reakcją uczestników i tym bardziej zrozumieli rolę, jaką odegrali w ciągu tych kilku dni. Bądź co bądź, miło jest usłyszeć pytanie w stylu: "Czy będziecie u nas w przyszłym roku?".